K ohni, který řádil právě v cyklistické provozovně, dvě hodiny před půlnocí vyrazili kromě hasičských vozidel také zdravotničtí záchranáři. Jen ale pro jistotu; z preventivních důvodů – vzhledem k tomu, že v hořícím objektu jsou i byty, vysvětlil ve středu Jaroslav Gabriel z centrály středočeských hasičů.

Pomoc zdravotníků naštěstí nikdo nepotřeboval. „Přibližně deset nezraněných osob odešlo z bytů před příjezdem policie, hasičů a záchranné služby,“ uvedl Gabriel. S dodatkem, že na noc lidem zajistil nouzové ubytování starosta městysu. Domů se totiž mohli vrátit až ráno: poté, co po osmé hodině hasiči objekt důkladně prohlédli za pomoci termokamery a konstatovali, že žádné nebezpečí nehrozí.

Samotný požár baterií pro elektrokola, o němž hasiči nepochybují, že jej měla na svědomí technická závada jednoho z lithium-iontových akumulátorů, se podařilo zvládnout rychle. Hasiči se s ním během chvíle vypořádali pomocí jednoho vysokotlakého proudu, konstatoval Gabriel.

„Současně odpojili plynovou kotelnu a provedli průzkum, zda se uvnitř objektu ještě někdo nenachází. Zplodiny hoření odvětrali přetlakovým ventilátorem,“ přiblížil další okolnosti zásahu. Až do ranní kontroly zůstalo místo pod dohledem místní dobrovolné jednotky.