Na místo požáru byli vysláni profesionální hasiči z Milovic a dobrovolní z Lysé nad Labem a Milovic. "Jelikož během cesty k zásahu bylo od další volající upřesněno, že chodba je plná kouře a není možné se z domu dostat, byli k události povoláni ještě profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou a Nymburka," popsala situaci mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření ve sklepních prostorech, což bylo zlikvidováno jedním proudem C a pěnou. Situaci komplikovala silně zakouřená chodba, a proto nebylo možné evakuovat obyvatele vnitřkem budovy.

Požárem byla zasažena celá střecha budovy hospody, která aktuálně sloužila jako ubytovna.
FOTO: Ve Velence hořela hospoda sloužící jako ubytovna. Všichni stihli utéct

"Jednotky musely nejprve nasadit přetlakovou ventilaci a místo odvětrat. Přesto byli někteří obyvatelé evakuováni vnějškem budovy přes lešení, kterým je celý objekt obestaven, protože dům je rekonstruován," pokračovala mluvčí.

Velitel zásahu rozhodl o zvýšení poplachového stupně na druhý a povolal další jednotky, a to podnikové hasiče Správy železnic a dobrovolné hasiče z Hronětic, Staré Lysé a Všejan. S jejich pomocí se podařilo evakuovat kolem čtyřiceti lidí a několik domácích mazlíčků. Nikdo z evakuovaných nemusel být převezen k dalšímu ošetření do nemocnice.

Po dvou a půl hodinách od nahlášení požáru byl oheň zcela pod kontrolou a byla nahlášena jeho lokalizace.

Příčina požáru a výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.