„Plameny pohltily celý objekt, uskladněné stroje a zaparkovaná vozidla,“ konstatoval vyšetřovatel příčin požárů středočeských hasičů Libor Pospíšil. Podle jeho slov se s největší pravděpodobností jedná o dílo žháře. Šetření, které vedou hasiči společně s policisty, sice ještě nebylo uzavřeno, vyšetřovatelé příčin požárů ale mají jasno v tom, že areál kdosi podpálil úmyslně. Zbývá vypátrat, kdo je pachatelem a jaké byly jeho pohnutky.

Kriminalisté z krajského policejního ředitelství, kteří s ohledem na vysokou škodu převzali řešení případu, se ovšem vyjadřují podstatně opatrněji. Specialisté zatím pracují na ohledání místa požáru, jehož příčina je prý nejasná. „Dosud se nedá vyloučit ani potvrdit, zda šlo o úmyslné zapálení objektu,“ tlumočila Deníku aktuální poznatky policejní mluvčí Soňa Budská.

Oheň zničil celý objekt někdejšího autosalonu, který byl v poslední době využíván jako servis a kovodílna. Jen ohořelé vraky zůstaly z osmi zaparkovaných vozů značky BMW, přičemž některá auta byla upravena na závodní speciály. Zničeny jsou také kovoobráběcí stroje, uskladněný materiál a manipulační vysokozdvižný vozík. Hasičům, kteří se k ohni sjeli ze Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi a Neratovic a na pomoc přijelo také pět dobrovolných sborů z okolí, se podařilo uchránit sousední objekt asi za tři miliony.