K ohlášenému požáru vyrazili profesionální hasiči ze stanic Nymburk, Stará Boleslav a Benátky nad Jizerou a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Lysá nad Labem a Stará Lysá. „Při příjezdu první jednotky na místo byla požárem zasažena podkrovní část domu a požár nabíral na intenzitě, velitel zásahu nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Podle sdělení obyvatelů domu se postrádala jedna dospělá osoba, ostatním se podařilo dům samovolně opustit. Hasiči se zaměřili na lokalizaci požáru a zároveň byl prováděn průzkum, při kterém byla vyhledávána pohřešovaná osoba. „Na místo byla preventivně povolána posádka zdravotnické záchranné služby, která nakonec využita nebyla, protože hledaná osoba byla později nalezena nezraněna mimo dům,“ doplnil Svoboda.

Škoda vzniklá požárem byla majitelem předběžně vyčíslena na tři miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za šest milionů. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci.