Požár údajně nahlásil syn, který se k ránu vracel domů a viděl ze stavení stoupat dým. „Událost byla ohlášena v 6.45. Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči z Nymburka. Při příjezdu k domu viděli stoupající dým z jedné místnosti, kterou byla ložnice,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči po uhašení požáru v místnosti objevili ohořelé ostatky lidského těla.

Na místo tak byli přivoláni kriminalisté. „Jednalo se o šestasedmdesátiletou ženu,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. Dopoledne pak místo požáru ohledával policejní technik a vyšetřovatel hasičů. „Příčina požáru je zatím předmětem šetření,“ konstatovala mluvčí hasičů.

Místem tragédie je první dům po pravé straně za železničním přejezdem ve Zbožské ulici směrem na sídliště. Zarostlé a zpustlé stavení je ukryto za divoce rostoucí zelení. Stojí jen pár desítek metrů od místa nedávného rozsáhlého požáru bývalé železniční výtopny na kraji jankovického sídliště.

V jednosměrné Potoční ulici stála včera technika hasičů. Ulice Za Drahou byla uzavřena. Dopravu na místě pomáhali řídit městští strážníci.