Nejprve ostrá srážka. Krátce nato z jednoho z vozů vyšlehly plameny. Na místo srážky se za zvuku sirén řítí hasiči, záchranka i policie.

Tak to vypadalo v sobotu ráno na výjezdu z Nymburka směrem na Kamenné Zboží. Děsivě vypadající scéna nakonec neměla tak vážné následky, jak by se mohlo na první pohled zdát. I přesto byl úsek ulice Zbožské dopoledne uzavřen a vyšetřovatelé měli co dělat. Mladá řidička BMW, která pravděpodobně srážku zavinila, stála opodál na chodníku v slzách.

Co se vlastně stalo? Podle policejních zdrojů došlo ke srážce kvůli nedání přednosti v jízdě. Vozidlo BMW řízené devětadvacetiletou šoférkou vyjíždělo z ulice U strouhy na hlavní Zbožskou. Po ní projížděl Renault Twingo , za jehož volantem seděla třiasedmdesátiletá seniorka. „Po srážce začal Renault Twingo hořet. Jeho řidička byla s lehkým zraněním převezena na ošetření do nymburské nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle dostupných informací žena měla lehčí poranění hlavy způsobené nárazem při srážce. V souvislosti s požárem auta neutrpěla žádná poranění.

Policisté nehodu dále vyšetřují. „Na místě byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ doplnila Potočná.