V sobotu kolem třetí odpoledne museli hasiči vyrazit do Armádní ulice, kde se z jedné z hal linul kouř. Uvnitř hořely odpadky, sláma a další věci, které byly kvůli tmě uvnitř těžko rozeznatelné.

Hasiči měli naštěstí doutnající vnitřek haly brzy pod kontrolou. První informace hovořily o tom, že uvnitř dokonce hoří pneumatiky, čemuž by nasvědčoval silný zápach. To se ale nepotvrdilo. „Je to klasický komunální odpad. Zatím ani nevíme, komu hala patří,“ říkal jeden ze zasahujících hasičů.

Právě hustý dým a tma hasičům komplikovali zásah nejvíce. Přece jen se stává málokdy, aby někteří hasiči svítili a na to, co mají kolegové hasit.

Co je však na celé věci nejvíce znepokojující, je zpráva policejního vyšetřovatele. „Požár byl úmyslně založen zatím neznámým žhářem,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Při takové zprávě vstanou všem Milovičákům okamžitě vlasy na hlavě. Ihned se jim totiž vybaví vzpomínka na rok 2005, kdy právě v Milovicích hořela každý měsíc několikrát a hasiči ani policisté dlouho nemohli ohnivého mužíčka dopadnout. I tehdy hořely především haly s hadry, odpadem a podobné objekty. „Bylo to strašné. Kolikrát mě v noci vzbudilo houkání hasičských sirén. Zaplaťpámbů, že ho tehdy chytli, všem se nám ulevilo,“ vzpomíná starší žena z Milovic.

Tehdy byl jako žhář dopaden mladý dobrovolný hasič, který si chtěl svoji aktivitou při zásazích vysloužit zařazení do zásahového týmu. Někteří místní hasiči po pár požárech pojali podezření poté, když byl mladík u požáru skoro vždy jako první. Jeho sledování pak přineslo úspěch a jednoho dne byl takzvaně chycen za ruku.

Je–li sobotní požár začátkem nějaké nové milovické ohnivé série, na to místní nechtějí pomyslet ani v nejčernějších představách.