Při požáru bytu v bytovém domě se jim podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na tři miliony. S plameny v pětipatrovém objektu začali bojovat dvě hodiny před polednem – a po 70 minutách měli hotovo.

Mluvčí hasičů Tereza Sýkora Fliegerová informovala, že oznamovatel nahlásil kouř vycházející z jednoho bytu – přičemž na bouchání na dveře nikdo nereaguje. Totéž mohly konstatovat hasičské jednotky po příjezdu na místo.

Požár kuchyňské linky v bytovém domě v Brandýse nad Labem v okrese Praha-východ.
Při požáru kuchyňské linky hasiči pomáhali kyslíkem kočce z hořícího bytu

„Bylo potvrzeno, že kouř vychází z okna v prvním nadzemním podlaží. Jelikož nebylo jasné, zda se uvnitř bytu někdo nenachází a hrozilo nebezpečí z prodlení, provedli hasiči násilný vstup do bytu,“ konstatovala mluvčí. S tím, že uvnitř našli muže, kterého okamžitě předali záchranářům. Ti ho ošetřili pouze na místě; převoz do nemocnice pacient odmítl.

Zdolat plameny se hasičům podařilo pomocí vysokotlakého proudu vody. „Zároveň museli evakuovat z domu deset lidí; z toho jednoho za pomoci vyváděcí masky,“ uvedla Sýkora Fliegerová. Je tedy zřejmé, že kouřem byla částečně zasažena i chodba domu. „V půl jedenácté byl požár pod kontrolou a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Za dalších čtyřicet minut byl zcela zlikvidován,“ konstatovala mluvčí.