Požár stodoly v Milovicích byl ohlášen ve čtvrtek po druhé hodině odpolední. Rozsah požáru byl tak velký, že velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň nebezpečí. Hasit pomáhaly dvě profesionální a šest dobrovolných jednotek z okolí. Vzhledem k nebezpečí přeskočení ohně na sousední domy byl zásah prováděn ze tří stran celkem pěti proudy.

„Z důvodu členění objektu a rychlého rozvoje požáru byl zásah poměrně komplikovaný a celý probíhal v dýchací technice. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu až po dvou hodinách a velitel zásahu snížil poplachový stupeň na základní,“ uvedli hasiči. Příčinou požáru byla nedbalost při pálení klestí. Škoda byla odhadnuta na 350 tisíc, vše se obešlo bez zranění.

To se bohužel nedá říci o dopravní nehodě, která se stala v pátek ráno mezi Městcem Králové a Činěvsí. Po sedmé hodině ráno skončil osobní vůz v příkopu u lesa. „Řidič utrpěl lehčí poranění, spolujezdec středně těžká. Oba byli převezeni do kolínské nemocnice,“ uvedla Petra Effenbergerová, mluvčí záchranky. Třetí osoba vyvázla bez zranění a tak mohl přivolaný vrtulník tentokrát odletět prázdný.