K požáru haly o rozměrech 60x15 metrů byli hasiči přivoláni v neděli v půl desáté večer. K události byly vyslány profesionální jednotky z centrální hasičské stanice Nymburk a z hasičské stanice Poděbrady spolu s jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí Křinec a Městec Králové. Z kutnohorské stanice zároveň vyjel územně příslušný vyšetřovatel požárů.

„Ještě během cesty prvních jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, neboť plameny byly vidět z velké dálky. Do Činěvsi tak vyrazily posilové jednotky – podniku Správa železnic z Nymburka a dobrovolné sbory obcí Kněžice, Pátek, Rožďalovice, Sloveč a Vestec. Celkem k požáru mířilo dvanáct cisteren, automobilový žebřík, dva dopravní automobily a dvě velitelská vozidla,“ uvedl za středočeské hasiče Ladislav Holomčík.

Požár průmyslové haly v Žebráku. Na místo dorazil hasičský vrtulník Black Hawk
Požáry výrobních hal ve středních Čechách: miliardové škody a žháři za mřížemi

Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. „V části budovy se propadly stropy, takže hasiči museli v tomto místě ukončit hašení vnitřkem a nasadili proudy z výškové techniky. Podařilo se také prozkoumat nezasaženou část, kde nebyla nalezena žádná osoba,“ doplnil Holomčík. 

Požár se podařilo lokalizovat před třiadvacátou hodinou. Kromě vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování začalo i rozebírání střešní krytiny a strhávání ohořelých trámů. Část hasičů se pustila i do rozhrnování hromady palet, kde možná požár vznikl. Jedním C proudem preventivně ochlazovali střechu sousedního domu.

Práce pokračovaly také po půlnoci. „Dovezeným průmyslovým vysavačem z Nymburka byla odsávána voda z přízemní prodejny s wellness zbožím, která sice nebyla přímo zasažena požárem, ale natekla do ní hasební voda,“ popsal Holomčík.

Ve středu kolem šesté večer začala hořet sauna v areálu Sportcentra na Tyršáku.
Video: Požár sauny v Nymburce. Škodu odhadli na 400 tisíc korun

Přímé škody na objektu, a to včetně skladu a bytové jednotky, byly předběžně vyčísleny na deset milionů korun, hasebním zásahem se podařilo uchránit majetek za dvacet milionů.