„Neskrývám, že mě vítězství v krajském kole této soutěže hodně překvapilo. Pokud vím, tak v celé republice se tohoto klání zúčastnilo kolem 1500 živnostníků. Porota vše vyhodnotila a nakonec jsem se dostal mezi deset finalistů,“ řekl Oldřich Novotný. Při slavnostním večeru v pražském hotelu President prezentoval nejen svoje podnikatelské aktivity a výsledky, ale představil i Dobšice s keltskou minulostí a vlastně celý nymburský region. „Úspěch chápu jako velký závazek do budoucna. Samozřejmě, že je to také povzbuzení do další práce,“ uvedl vítěz krajské soutěže.

close Středočeským Živnostníkem roku 2023 je Oldřich Novotný z Dobšic. info Zdroj: Deník/Milan Čejka zoom_in Středočeským Živnostníkem roku 2023 je Oldřich Novotný z Dobšic.

Z jeho dalších slov vyplynulo, že začínal poměrně skromně, ale dnes se pohybuje v jeho několikahektarové oboře 35 kusů daňčí a 5 kusů jelení zvěře. Po prarodičích rekonstruoval výměnek, který dnes slouží jako penzion s kvalitním a bohatým zázemím. Přijíždí zájemci nejenom z celé republiky, ale i ze zemí Evropské unie.

„Podle mnoha kladných reakcí soudím, že převládá spokojenost, protože někteří turisté se rádi vracejí. Řada z nich ráda pomáhá na zahradě nebo při krmení zvěře. V rámci pobytu se vydávají po cyklotrasách za poznáváním Polabí. Průběžně se snažím investovat do agroturistiky a vymýšlím různé novinky,“ doplnil Novotný.

Úspěšný podnikatel postoupil do celostátního finále Živnostníka roku 2023, které se uskuteční 14. prosince v pražském paláci Žofín na Slovanském ostrově. Celý program bude přenášet Česká televize.