Vedoucím obchodu se stal Vladimír Král, který v Poděbradech žije a část místních ho dobře zná. Řetězec pod jeho vedením nabídl desítky nových pracovních míst. „V nové poděbradské prodejně bude zhruba 80 zaměstnanců,“ připomněl Král.

Obchod nabídne také nové technologie, které zákazníci zatím neznají. „Budou moci nakupovat a platit pomocí aplikace K-Scan v chytrém telefonu nebo pomocí ručního skeneru na prodejně. Nebudou chybět ani samoobslužné pokladny. Na prodejní ploše budou k dispozici zákaznické terminály, které informují o složení daného produktu, poskytují plánek prodejny nebo přehled akčního sortimentu,“ vysvětlil vedoucí prodejny.

Pravděpodobně 7. prosinec. To je datum, kdy chce poprvé otevřít svoji pobočku v Poděbradech řetězec Kaufland.
Podívejte se: Poděbradský Kaufland chce přivítat první zákazníky den po Mikuláši

Prodejní plocha je vytápěna zbytkovým teplem. Znamená to, že odpadní teplo z chladicího a mrazicího zařízení je využito formou takzvané rekuperace.

V okolí prodejny jsou vysázeny stromy a součástí parkoviště jsou nabíječky na elektromobily.

Řetězec slibuje také finanční pomoc místním organizacím v následujících letech. „Chceme být dobrým sousedem, a tak s otevřením nové prodejny zahajujeme projekt Milion pro Poděbrady. Během tří let rozdělíme prostřednictvím grantového řízení částku jeden milion korun na podporu místních organizací a jejich projektů,“ dodal Král.