Na kontrolu vyrazili inspektoři krajské hygienické stanice první únorový den. A nestačili se divit.

„Provozovna nebyla udržována v čistotě a v dobrém stavu – špinavé podlahy v kuchyni a skladu, zejména v hůře přístupných částech – pod stoly a technologickým vybavením se nacházela mastná špína a zbytky potravin. Parapety oken byly znečištěné, v umývárně byly umístěny květináče s uschlými opadávajícími bylinkami. Také předměty přicházející do styku s potravinami (povrchy nádob na koření, vnitřní úložné prostory lednic) byly znečištěny nánosy zašlé, mastné špíny,“ napsali inspektoři do zprávy, kterou zveřejnili v pátek 16. února.

V mrazáku a lednici se skladovaly polotovary určené pro stravování hostů. Počínaje řízky, obalovaným sýrem přes plátky syrového masa až po těsto na pizzu. „Žádný z výše uvedených polotovarů nebyl žádným způsobem označen, takže nebylo možné zkontrolovat datum spotřeby uvedených polotovarů,“ konstatovali inspektoři.

Bezobalové hokynářství najdou zájemci v Nymburce v Dlouhé třídě.
Hokynářství Bez obalu: se sáčkem pro mouku přímo ze mlýna nebo s lahví pro olej

Našlo se ovšem i zboží, jehož datum spotřeby bylo jasné. Ovšem už prošlé. V mrazácích umístěných ve skladu a v kuchyni objevili kontroloři originálně balené potraviny, značené výrobcem s prošlým datem použitelnosti. Konkrétně šlo o sýr Niva, uzenou slaninu, balenou šunku, paprikový salám, sýr camembert a mozzarellu. Kuchař měl také v lednici jehněčí maso, které tam skladoval „pro vlastní potřebu.“

A kuriozita na závěr: v jídelním lístku byly spotřebitelům nabízeny těstoviny se smetanou, v provozovně se však žádná smetana nenacházela. K přípravě těchto pokrmů byla používána surovina Creme profi s obsahem rostlinných tuků, což neodpovídá definici smetany. „Tímto skutkem se provozovatel dopustil klamání spotřebitele,“ uvedli kontroloři.

Klidnější mají být v příštích letech lidé při otočení kohoutku s vodou na mytí rukou, nádobí či sprchování. Například získají jistotu, že jim nehrozí onemocnění zákeřnou legionářskou nemocí. 
Kontrola kvality kohoutkové vody v Česku se zpřísní. Kvůli legionelle i olovu

Provozovatel restaurace Muhamer Osmanski se ale brání. Podle jeho slov nešlo o žádné vážné závady. „Vzniklo to tím, že jsme byli měsíc předtím na dovolené. Okamžitě jsme všechno napravili a nebylo nutné nic zavírat,“ řekl Deníku Osmanski. Podle jeho slov už absolvovali kontroly i dříve a všechno bylo v pořádku. „Takové chyby jako v tomto případě se už nebudou opakovat,“ ujistil provozovatel Savoye.

Inspektoři vydali příkaz k likvidaci neznačených a prošlých potravin a polotovarů. „Provozovatel projevil účinnou součinnost a nedostatky odstranil do druhého dne včetně likvidace všech prošlých, neznačených a soukromých potravin. Za zjištěné nedostatky byla kontrolované osobě uložena sankce,“ zakončili hygienici svoji zprávu.