„Možná si myslíte, že jsme to zabalili. A máte pravdu. Balíme to. Abyste to vy mohli doma rozbalit. Rozbalte to a podpořte svůj oblíbený podnik." To je slogan, který vyzývá zákazníky několika středočeských a pražských restaurací k objednávkám jídla a pití domů. Klip běží od středy na televizi Nova.

Restauracím omezeným protipandemickými restrikcemi bude pomáhat kampaň Rozbalte to. Kvůli restrikcím zůstává otevřena přibližně polovina českých restaurací, které fungovaly v létě. Jídlo zákazníkům vydávají skrze výdejní okénka a oproti letním měsícům jsou na zhruba čtvrtinových tržbách. Mnoho restaurací již muselo propustit své zaměstnance, a ti hledají dočasné uplatnění v jiných odvětvích.

Ústředními postavami spotu jsou skuteční představitelé pěti konkrétních gastronomických podniků, jež vaří jídla na rozvoz nebo mají výdejové okénko. Natáčelo se kromě Poděbrad také v Praze, Kladně a Mladé Boleslavi, a to v provozech s tradiční i moderní českou gastronomií, ale také v pizzerii nebo italské restauraci.

Stáčecí linka na plechovky v nymburském pivovaru je vytížena čím dál více.
Na jaře pivo končilo v kanálech. Teď se tomu snad vyhneme, přeje si pivovar

Projekt Rozbalte to podporuje také Roman Vaněk, zakladatel Pražského kulinářského institutu. „Každý máme svoji oblíbenou hospodu nebo restauraci, o které nechceme přijít. Rozhodl jsem se pomoci alespoň touto cestou všem kolegům, přátelům, známým i neznámým, kteří mají se světem gastronomie něco společného,“ uvedl Roman Vaněk.

Projekt iniciovala společnost Mattoni ve spolupráci s televizí Nova, záštitu poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Ivana Chottová, předsedkyně Krajské hospodářské komory střední Čechy.
Ivana Chottová: Snažím se doufat, že budeme i nadále ekonomicky silný kraj