Letošní léto je výjimečné enormním zájmem o tmavé plechovkové pivo do Ruska. „Dá se říci, že pivovar jede úplně naplno. Vaříme od nedělního večera do sobotního dopoledne. Po květnu se počasí i spotřeba razantně vylepšila, ale rekordní loňský rok se asi opakovat nebude,“ potvrdil sládek Bohumil Valenta.

Nové pivo zatím nechystá, určitě se ale v hospodách na podzim objeví zase pivo z čerstvého chmele, který pěstují přímo v areálu nymburského pivovaru.

Pivovar se nyní může pochlubit i několika novinkami. Nová je robotická paletizace sudů. To prý hodně ušetřilo těžkou práci. Dále je nový řídící systém na varně. „S tím jsem měl hodně práce počátkem roku. Nyní už to běží, jen vařiči se museli přeučit a zvyknout si na nové ovládání,“ řekl sládek, která jezdí občas na různé soutěže, spojené s degustací piva. Tam dostane vzorky piv bez označení a hodností kvalitu.

„Snažím se na degustacích poctivě hodnotit a soustředím se na oddělování výborných piv od těch horších. Podvědomě se ale člověk neubrání hledání toho svého piva. Pokud mám na stole ve finále sedm vynikajících vzorků, tak logicky lépe hodnotím pivo, které mi připadá jako naše. Zpětně se dá dohledat, jak kdo které vzorky hodnotil. Dá se říct, že se do našeho většinou trefuji,“ podotkl Valenta a dal tím najevo, že Postřižinské má prostě v krvi.