VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zaměstnance TONY si kupec nakonec nejspíš nenechá

Pečky, Nymbursko - Sto třicet lidí včetně zaměstnanců z Nymburska si definitivně musí hledat novou práci, odstupné prý dostanou.

28.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Daniel Vacek

Od konce října více než 130 zaměstnanců Tony oficiálně ví, že jejich podnik končí k poslednímu prosinci. Nyní vědí i to, že ani nový výrobce zaměstnance nepřevezme a ti si tak definitivně musí hledat novou práci.

Podle mluvčího společnosti Radovana Suka po oznámení tohoto záměru vedení společnosti Tona kontaktovali potenciální zájemci o koupi závodu (včetně pozemku, budov a dalšího majetku) s úmyslem pokračovat zde ve výrobě, která nebude společnosti Tona konkurovat.

Převod stávajících zaměstnanců pod nového vlastníka, jenž byl v prvotní fázi rovněž zvažován, není nakonec součástí potenciální obchodní transakce.
Součástí případného prodeje rovněž nebudou obchodní značky TONA a TONA-EXPERT a současné obchodní aktivity.

Předložené nabídky jsou momentálně vyhodnocovány a veškerá jednání podle mluvčího probíhají co nejrychleji. Snahou je dosáhnout co nejlepšího výsledku pro všechny zúčastněné strany: zaměstnance, dodavatele, akcionáře a všechny další strany, které mají zájem na přežití výrobního závodu.

Společnost pokračuje v procesu ukončování většiny pracovních poměrů v souladu s již dříve oznámeným plánem. „Společnost Tona samozřejmě zcela uznává dohodu, jež byla uzavřena se zástupci odborů a zaměstnanců dne 11. listopadu 2010,“ připomněl Radovan Suk.

Michal Krúpa, ředitel továrny k tomu dodává: „Pevně věřím, že zaměstnanci Tony vzhledem ke své profesní úrovni brzy najdou jiné zaměstnání. Dohodnuté odstupné jim během hledání nové práce poskytne oporu.“

TONA a TONA-EXPERT budou podle Radovana Suka i nadále představovat klíčové obchodní značky společnosti Stanley Black & Decker.

Starosta Peček Milan Urban věří, že se do konce roku situace vyřeší tak, aby byl znám nový majitel a strojírenská výroba mohla (v jiném odvětví) probíhat.

Připouští zároveň, že neobnovení výroby by Pečky a okolí co do nezaměstnanosti značně zasáhlo.

Autor: Jana Martinková

28.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všejanský Koupák Fest se povedl.
8

První Koupák Fest ve Všejanech se vydařil

Zásah složek IZS při zřícení stropu v Mikulandské ulici.
AKTUALIZUJEME
20

V centru Prahy se zřítila klenba, na místě zavalila a zranila několik lidí

Hlavní problém letních dětských táborů: pitná voda

Střední Čechy – Neobjevila se žádná zdravotní ani přírodní pohroma, které by zkomplikovaly fungování letních táborů, a tak dosavadní výsledky provedených kontrol naznačují, že rodiče nemusejí mít o své děti obavy.

Stamiliony na nové kotle jsou na cestě k lidem

Střední Čechy – Tisíce Středočechů čekají na své desetitisíce. Někteří se nedočkají – a teprve další vývoj ukáže, kteří z nich to budou. Taková je aktuální situace při rozdělování podpory v rámci druhé vlny kotlíkových dotací.

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Ochrana památek pomáhá vytvářet pocit domova

Střední Čechy – Zanedbávané, opomíjené a nedoceňované. Takové jsou podle slov středočeského radního pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky (ČSSD) mnohé vesnické památky. Upozornit na to, že statky, kapličky ale třeba i „pouhé“ sýpky či malé chaloupky jsou venkovskými popelkami, jejichž půvaby lze nejen směle srovnávat s princeznami, ale také by si zasloužily princeznovské zacházení, chtějí aktuální Dny lidové architektury Středočeského kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT