1/4

Nová Stanice

Na začátku loňského března se po necelém roce k životu probudila nymburská nádražní restaurace. Už ale ne v takové podobě, v jaké ji místní dosud znali. Nymburská nádražní restaurace v rohu perónu sloužila dříve mimo jiné jako ranní zázemí pro flamendry, kteří prohýřili celou noc a neměli toho dost. To se však od 3. března zásadně změnilo. Prostor nově nese název Stanice a slouží jako kavárna s vlastní pekárnou.

Z bývalé nádražky je Stanice.

Podnik provozuje Karel Palma s manželkou, kterého místní znají z úspěšného podniku Charlie´s Coffee Garden na Malých Valech a který se stará také o Rybárnu pod hradbami. „Přemýšleli jsme, jestli lze ještě někde otevřít v Nymburce prostor, kde vařit kávu a současně aby tam byla velká fluktuace zákazníků. Aby to pro nás mělo byznysový smysl a zároveň nás to bavilo. Takovým místem je pro nás nádraží,“ vysvětlil Palma vznik nové kavárny s řemeslnou pekárnou.

Od té doby se v prostorách bývalé nádražky potkávají lidé, kteří si oblíbili mimořádně kvalitní a chutný domácí chléb, cestující čekající s kávou na odjezd vlaků a od druhé poloviny roku také návštěvníci kulturních akcí, které se v jednom z prostorů začaly konat. Tedy například scénických čtení, koncertů, či worshopů.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right