„Od listopadu, kdy se prudce začaly zvedat energie, ceny pohonných hmot a obecně se začalo zdražovat, přestali lidé chodit. Nejen ke mně, ale obecně po ulicích, město je skoro prázdné. Lidé zřejmě musí šetřit na důležité věci,“ přemýšlí brzy čtyřiašedesátiletý podnikatel.

Hlavním důvodem, proč končí, je možnost, že může odejít do důchodu. Ale tím dalším je i neutěšená situace kolem jeho podnikání. „Měl jsem představu, že budu pokračovat tím způsobem, že tu budu třeba dva dny v týdnu a na ostatní dny si zaplatím prodavačku. To bohužel při současných cenách energie a nutnosti platit nájem není možné,“ vysvětluje muž původem ze Srbska, který žije s českou manželkou v Lysé nad Labem, ale i v Nymburce si našel spoustu přátel.

Po několika měsíční pauze se otevírá opět testovací místo v Lysé nad Labem na Výstavišti.
Nymburská nemocnice se chystá na omikronovou vlnu, otevírá nová testovací místa

Podle jeho slov se situace dala ustát ještě v průběhu uplynulého roku. Zhruba do listopadu se pořád jeho podnik obstojně uživil. „Zlom přišel právě v listopadu. Od té doby jsem na hraně, spíš v mínusu,“ krčí rameny Goran Kojič.

Jeho rozhodnutí je definitivní. Nové zboží už nakupovat nebude a definitivně chce Boutique Tina zavřít v příštím čtvrtroce. „Nedá se nic dělat, přichází nová životní kapitola. Mám tři čtyři koníčky, které si chci ještě užít a taky ještě ze života něco mít,“ těší se na nové výzvy končící živnostník.