V pátek 3. února se přesouvali z Mauretánie do cílové země, kterou je Senegal. O své pocity se dělí na facebookovém profilu, který je zároveň i názvem jejich týmu - Speed company.

„Včerejší hromadný start „královské” etapy Intercontinental Rally byl impozantní. V horkém pouštním vichru se zvedá prach od zadních kol, neslyšíte široko daleko jiný zvuk, než dunění motorů. V první etapě jsme projeli mezi horami a posbírali všechny Check Pointy. Letěli jsme pak na první, opravdu měkké a vysoké duny, pak do černých plání a po uzoučkých stepních cestách do cíle první rychlostní zkoušky,“ popisovali dění ve čtvrteční etapě.

Nymburští jezdci jsou posádkou osobního vozu Toyota. Spolu s nimi soutěží i motorkáři, o jejichž údělu se také zmiňují. „Kolegové motorkáři se shodovali, že na zrádných dunách a na jejich ostrých a nestabilních hranách jim kolikrát motorka najednou zmizela v písku a šli přes řidítka do kotoulu,“ popsali strasti africké tratě.

V další části etapy se problémy nevyhnuly ani statečným bojovníkům z Nymburka. „Zapadlo i naše auto, což nás stálo necelou půlhodinu času při usilovném odhrabávání písku. Nakonec jsme ale naší Toyotku vykopali, úspěšně projeli všemi kontrolními body a v cíli na pobřeží oceánu jsme byli prvním závodním vozem,“ přiblížili dobrý konec čtvrteční etapy.

V pátek 3. února všichni přejížděli z Mauretánie do Senegalu, kde je čeká poslední fáze soutěže. „Naši soupeři zkrátili náš celkový časový náskok, uvidíme, jak dopadnou etapy v džungli a na plážích,“ uzavřeli nymburští závodníci svůj páteční report.

Sledovat je dále můžete na facebookové stránce Speed company. Se svolením fotografa Jiřího Vorlíčka nabízíme fotogalerii, která dokresluje atmosféru úžasného závodu.