Pochopitelně nechyběli ani nymburští borci, kteří měli velké zastoupení a někteří se blýskli výborným výkonem.

Parádně vyšla letošní nymburská pětistovka junioru Radku Miškovskému, který všechny své starty proměnil ve vítězství. „Je to naše velká naděje pro start na mistrovství Evropy, které se jede v maďarském Szegedu,“ tvrdí předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa.

Dobře zajeli i Tomáš Gach, který vyhrál kategorii C1 žáků na 500 metrů i tři kilometry a v dobrém světle se ukázala i dvojice Martin Fuksa – Vojtěch Ruso. Tito závodníci dojeli v C2 dorostenců na 500 metrů i třech kilometech na druhé pozici. Porazila je jen v současné době nejlepší dvojice z Prahy Janda, Nečas.

Za zmínku stojí i závod benjamínků na 2 kilometry. Toho se totiž zúčastnilo nevídaných 47 závodníků. „Na normálním závodě se tohle nevidí,“ podotkl Fuksa.

Na závodech se jelo také několik memoriálů.

Závod C1 dorostenců na 500 metrů se jel jako memoriál Míry Šeny a vyhrál ho Filip Kučera z KVS Praha 4. Z domácích závodníků dojel na třetí pozici Vojtěch Ruso.

Memoriál Bohuslava Kalouse a Jana France, který jeli veteráni na K1 500 metrů, vyhrál Pavel Reich z Černožic.

Závod C2 mužů na 500 metrů se jel jako memoriál Pepana Semeckého. Vyhrála ho dvojice Zdeněk Pátek – Tomáš Janda z KVS Praha 4. Na druhé pozici dojela domácí dvojice Pavel Semecký, Čestmír Pokorný. Třetí byl nymburský Ondřej Petr, který jel spolu s Petrem Fuksou z Dukly.

Závody veteránů se jely jako Český pohár. V C1 na 500 metrů i v C1 na tři kilometry vyhrál nymburský závodník Libor Krejčí. „Musím říct, že závody se povedly. Poděkování patří i sponzorům. A vyšlo nám i počasí,“ dodal k 55. ročníku Fuksa.

Výsledky najdete ZDE