Třídenní soutěž zahájili začínající závodníci, kteří soutěží pod názvem Česko se hýbe ve školách, Českomoravský pohár a Aerobik team show. Na ploše se během dne vystřídala téměř tisícovka soutěžících. Teprve potom začala příprava haly na ty nejlepší závodníky v České republice, kterých bylo nahlášeno téměř devět set z celé republiky.

Nejprve byly na programu kategorie kadetů a juniorů. V těchto kategoriích měl poděbradský oddíl svá želízka v ohni. Letos ve výborné formě se v kategorii junior ženy předvedla Anna Vaněrková. V základním i finálovém kole předvedla nádherný výkon a po právu ji na domácí půdě patřilo druhé místo. Z druhého místa taktéž postupuje na Mistrovství Evropy, které se bude konat od 30. května do 2. června ve Švýcarsku.

V kategorii kadetů měly Poděbrady zastoupení mezi jednotlivci, kde si Klaudie Kadlecová vybojovala postup do finále a 8. místo zatím nejlepším výkonem v sezoně. Ve stejné věkové kategorii letos startuje fitness tým ve složení Michaela Pospíšilová, Anna Vaněrková, Klaudie Kadlecová, Vanessa Hubalovská, Agáta Novotná a Karolína Křižková. Téma a název letošní skladby je Skotsko a že jsou holky bojovnice, dokázaly i tentokrát. Potvrdily svůj postup na ME ze druhého místa z předcházejících závodů a doma v Poděbradech si také užily stříbrný stupínek.

Přítomností kamer se nenechaly znepokojit nejmladší domácí závodnice ve věku 8 - 10 let, které startují v kategorii fitness týmů. Holčičky mají letos temperamentní sestavu s názvem Disco. Startují ve složení Edita Prokšová, Eliška Podhajská, Anna Šreková, Olivia Sky Sarhan, Nina Vlasáková, Stella Marková a Sofie Novotná. „Svoji premiéru v této výkonnostní třídě zvládají na výbornou, z domácího závodu si odnesly stříbrné medaile,“ uvedla Sobotková.

V kategorii 8 - 10 let startuje sólistka Eliška Podhajská, která je s každým závodem o stupínek lepší. V Poděbradech předvedla dechberoucí výkon a poslední závod sezony zakončila na prvním místě.

Pak už všichni netrpělivě čekali na dospělé kategorie ve sportovním aerobiku a fitness, které si vyhlédla právě Česká televize pro svůj záznam. „Byli jsme opravdu velmi potěšeni, že si z tolika sestav na ploše vybrali i náš dospělý fitness tým se skladbou Divas. Ten ve složení Anežka Pinkasová, Nikola Dobrkovská, Beáta Javůrková, Lucie Janečková, Barbora Dvořáková a Julie Vrchotová nenechal znát nervozitu z kamer a svoji sestavu zajel nejlépe, jak mohl. „A mohly krásně, vybojovaly druhé místo a velkou gratulaci od moderátora ČT pana Langra,“ podotkla trenérka Sokola Poděbrady.

„Máme velikou radost z umístění našich děvčat. Za tímto úspěchem stojí trvalá práce z mládeží v našem oddíle, příprava dětí již od přípravek. Všechny naše závodnice jsou naše sokolské odchovankyně. Velmi si vážíme práce všech trenérek, které se podílejí na přípravě, každá má jinou funkci, ale dohromady fungují skvěle. Velké díky Pavlíně Hlaváčové, Nele Vohradské, Betty Kárové, Anně Špitálské,“ chválila trenérka a předsedkyně oddílu Monika Sobotková, která má samozřejmě také svůj podíl na fungování a úspěšnosti oddílu. „Závěrem bychom rádi poděkovali všem pomocníkům a pořadatelům z řad rodičů, kteří aktivně pomáhali před, během akce i po jejím skončení. Není to samozřejmé. o to více si vážíme této pomoci. Děkujeme také všem sponzorům, kteří nás podpořili materiálně a závodníci tak měli nádherné ocenění ve formě medailí i cen, které velkoryse věnovali. Děkujeme našemu skvělému sportovnímu městu Poděbrady a NSA , kteří nás trvale podporují. Během všech soutěžních dní nás přišel navštívit pan starosta města Poděbrady Roman Schulz i Miroslav Holas. Pan starosta i místostarosta předávali ocenění těm nejlepším, podpořili naše závodnice a popřáli hodně štěstí na nadcházejícím Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness ve Švýcarsku. Velmi se těšíme, pilně trénuje a věříme, že se naše sokolky  z Poděbrad ani v Evropě neztratí,“ dodala Sobotková.