Tři poděbradské závodnice se vydaly do Blanska, kde se konala soutěž ve cvičení podle lektora tzv. master class.. V kategorii 8 - 10 let si první místo ze 37 závodnic přivezla Edita Prokšová, na 5. místě skončila Eliška Podhajská a ve finále si zacvičila i Anna Šreková.

Poté měly závodnice na programu dvě soutěže. Žij pohybem v Praze, které se zúčastnil nejstarší fitness tým se skladbou Divas. Z tohoto třetího ligového závodu si odvezl 3. místo. Tři nejmladší závodnice si zopakovaly výlet na Moravu, tentokrát do Dubňan. Český svaz aerobiku Fisaf zde organizoval soutěž pro II. výkonnostní třídu sportovního aerobiku. Edita Prokšová si za svoji skladbu odvezla krásné 3. místo, Sofie Novotná byla na 4. místě a Anna Šreková na 9. místě.

Poděbradský oddíl organizoval 3. kolo soutěže v pódiových skladbách aerobiku Bohemia Aerobic Tour. „V městské sportovní hale jsme přivítali téměř devět stovek závodníků z celé republiky. Během celého dne se bylo na co dívat a věříme, že diváci, kteří se přišli podívat, byli nadšení stejně jako my,“ uvedla trenérka Sokola Poděbrady Monika Sobotková.

Oddíl měl zastoupení v kategorii fitness týmů. V kategorii 8 - 10 let děvčata se skladbou Disco vyhrála, Skotsko skončilo v kategorii 11 - 14 let na druhém místě ve skupině A, Španělky na 4. místě ve skupině B, Divas bralo zlato.

„Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat městu Poděbrady za krásné dárky pro soutěžící a trvalou podporu, kterou našim akcím dává. Děkujeme také panu místostarostovi Holasovi za předávání medailí a podporu našich závodnic,“ řekla Sobotková.

Poděbradské závodnice se zúčastnily oblíbené Perníkové kopretiny v Enteria Aréně v Pardubicích. Velké perníkové kopretiny od perníkáře pana Janoše a zlaté medaile pro nejlepší týmy získaly hned tři skladby - Disco, Skotsko i Divas. Španělky tentokrát slavily 3. místo. „Blahopřejeme děvčatům a děkujeme za reprezentaci oddílu i města Poděbrady. Jsme na vás i na trenérky velmi hrdé,“ dodala Monika Sobotková.