Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly, si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Jiskry Zruč a po jednom družstvu Házené Mělník, Sokola Bělá p. B., Sokola Úvaly a Spartaku Příbram. Domácí klub Házená Poděbrady se také v tento den potýkal se značnou marodkou, nicméně do turnaje nasadil dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se začaly házené pravidelně věnovat na podzim letošního roku a například pro Nikol Beranovou to byl vůbec premiérový turnaj v kariéře. Zato druhý poděbradský tým byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub otevřel v letošním roce u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov.

„Děti si tak mohly vyzkoušet atmosféru opravdového turnaje minihazené. V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem sedm, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit svůj první opravdový gól. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně všechny děti obou poděbradských družstev,“ uvedl trenér poděbradského oddílu Tomáš Vejvar. „Za zmínku stojí také hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů. Velké poděkování také patří již o něco zkušenějším hráčům a členům klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Šimonovi Škochovi, Sebastianu Martincovi a Mikuláši Beranovi, kteří si pod dohledem trenéra Jiřího Myslivce vyzkoušeli roli rozhodčího a samozřejmě rodičům, kteří pomohly s organizací turnaje, tedy časoměřiči Tomáši Černému a elitní fotografce Mirce Cíchové.

Na konci turnaje všechna zúčastněná družstva obdržel zaslouženou sladkou odměnu,“ přidal Vejvar.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Rozárka Černá, Nikola Beranová, Barbora Víšová, Šimon Cícha, Štěpán Cícha a Adam Pošík.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček, nastoupil: Max Kulich, Max Krejčí, Štěpán Rathouský, Vojtěch Nechvíl, Filip Svoboda, Nicolas Panocha a Jan Bulíček.