Turnaj proběhl bez organizačních nedostatků, je škoda, že se na poslední chvíli odhlásili z finančních důvodů slovenské celky. Zápasy mladších žáků v průběhu celého dne natáčela Česká televize s olympijským vítězem Alešem Valentou, zhruba třicetiminutový pořad bude odvysílán začátkem ledna v České televizi.

Celkem tři formace nominoval TJ Spartak Čelákovice. Sestava A: Petr Nesládek, Jaroslav Vajgl a Tomáš Urbánek. Sestava B: Tomáš Loffelmann, Luboš Choura a Dominik Jelínek. Sestava C: Vojtěch Konečný, Tobiáš Matura a Filip Seidl.

Desátým hráčem byl Daniel Matura, který vypomohl Čakovicím, které přijely jen ve dvou.

Systém turnaje byl pořadatelem stanoven na dvě skupiny po čtyřech, kde postupoval každý do vyřazovacích bojů.

Čelákovická sestava A se umístila v základní skupině na druhém místě, kde prohrála pouze s Modřicemi. „Béčko" se ve druhé skupině umístilo taktéž na druhém místě, kde prohrálo pouze s týmem Peklo a sestava C obsadila čtvrté místo, kde prohrála s týmem Čelákovice A, Modřicemi a Vsetínem.

V pavouku pak sestava B narazila na tým Vsetína, kde jednoznačným výsledkem prohrála 2:0 na sety.

Céčko ze čtvrtého místa narazilo na Peklo, které obsadilo první místo ve druhé skupině. V tomto zápase předvedli mladíci z Čelákovic nejlepší výkon dne, přesto to nestačilo a podlehli ve třetím setu 8:10.

Sestava A ve vyřazovacím systému nejdříve narazila na Čakovice, kde po nervózním začátku otočila zápas a vyhrála ve dvou setech. V semifinále pak narazila na tým Pekla, kde jí chyběla větší pestrost útoků, a proto Spartak podlehl 0:2.

V zápase o třetí a čtvrté místo narazily Čelákovice na tým Vsetína, který v základní skupině porazily celkem jednoznačně. V tomto zápase tomu tak nebylo, po vyhraném prvním setu 10:7 Vsetín zlepšil svoji hru a vyhrál druhý set 10:3. Ve třetím setu to bylo bod za bod, za stavu 9:9 si každý uvědomoval tíhu zodpovědnosti a míč šel několikrát přes sít. Poté si hráči Vsetína nepřipravili útok a zkazili míč a tím na čelákovické straně propukly oslavy ze třetího místa.

„Musím pochválit sestavu A a C, obě dodržovaly taktické pokyny, povzbuzovaly se a makaly na sto procent. Věřil jsem, že sestava A se dostane do finále, bohužel se na nás projevila nevyhranost z turnajů, a taktéž nervozita z důležitosti utkání v semifinále. Určitě klukům nic nevyčítám, jsem nadmíru spokojen s výsledkem a s jejich výkony. Sestava B vedená Chourou a Leffelmannem nepředvedla výkon z tréninků," hodnotil vystoupení čelákovických žáků Martin Flekač z tábora Spartaku.

Konečné pořadí mladších žáků

1. TJ Sokol Modřice
2. TJ Peklo
3. TJ Spartak Čelákovice A
4. NK CLIMAX Vsetín

Konečné pořadí starších žáků

1. Dynamo Č. Budějovice
2. NK Valašské Meziříčí
3. TJ Sokol I Prostějov
4. TJ Sokol Modřice