Snahou pořadatelů je dostat do Nymburka co nejlepší konkurenci v karate u nás a podpořit ji účastí ze zahraničí. Snaží se přilákat pozornost závodníků ze Slovenska, Polska, Švédska, Anglie a dalších zemí.

V minulých letech zde startovali závodníci jako jsou Lenka Zuzánková, Jindřich Pilman, Jakub Tesárek a mnoho dalších významných karatistů, medailistů z mnoha evropských i světových turnajů.

Mezi vítězi a medailisty nechybí ani reprezentanti pořádajícího klubu, Nikola Kampeová, Jiří Bašus, Tomáš Skořepa a další.

Po letos pořadatelsky i sportovně velmi vydařeném Národním poháru dorostu a juniorů, který proběhl v květnu, je to již druhá velká akce pořádaná oddílem Sokola Nymburk ve sportovní hale ZŠ v Komenského ulici.

Letošnímu 6. ročníku poskytl záštitu hejtman Středočeského kraje. Podporuje ho město Nymburk, Český a Středočeský svaz karate. Hlavním mediálním partnerem je Nymburský deník.

Pořadatelé očekávají účast více než dvou stovek závodníků. Začátek soutěže bude v 9.30 hodin. Odstartují soutěže v kata. Po jejich skončení bude následovat slavnostní zahájení s nástupem všech zúčastněných a po malé přestávce se zahájí soutěže v kumite. Konec se předpokládá kolem 18 hodin. V průběhu soutěže dojde k losování vstupenek a výherci obdrží hodnotné ceny.

Představení klubu Karate–Do Sokol

Pořádající oddíl Karate–Do Sokol Nymburk patří již řadu let mezi přední kluby, které se aktivně zapojují do sportovního dění u nás. Lety získané zkušenosti se projevují ve snaze co nejlepší kvality v pořádání soutěží i v přípravě závodníků a všech zájemců o karate v tomto regionu.

Velký důraz je kladen na práci s mládeží. Všem členům je zajištěno dobré zázemí v nymburské sokolovně, kde začínají dělat první karatistické krůčky. Mnohé z nich přivedou až k zisku úspěchů na tatami při závodech krajských i republikových.

Pod vedením trenérů Bašuse a Dvořáka dosáhl například letos výběr žáků Středočeského kraje na vynikající třetí místo na Letní olympiádě dětí a mládeže v Ústí nad Labem. V současné době se začíná budovat nový základ závodníků oddílu, který stále přijímá nové členy a zájemce o tento druh sportu a zábavy.