Loňského ročníku, se zúčastnilo více než 5000 běžců po celém světě. Pojďme spojit síly a rozběhat ještě více nejen nadšených sokolů, ale všech, kteří si chtějí připomenout výročí naší republiky a její hodnoty, které jí vtiskl Masaryk. Registrace na běžecké závody v národních barvách, které se budou konat 28. října 2022 v sadech Ludvíka Kuby v Poděbradech, jsou spuštěny na webu behrepubliky.cz, a to až do 24. října.

Také letos má medaile Sokolského běhu republiky svůj unikátní design a podobu. Každý, kdo proběhne cílem, získá medaili i šperk zároveň. Na dřevěné medaili se totiž skví skleněný náramek v trikoloře z dílny předního světového výrobce skla, Preciosy.

Trasy v délce 400m, 800m a 3km jsou připravené nejen pro dospělé běžce, ale také pro ty nejmenší – tento den si můžete užít společně s celou rodinou! Báječně si můžete zaběhat i s kamarády, Sokolský běh republiky je zkrátka pro všechny, bez omezení věku či zdatnosti. Navíc v rámci registrací budete mít možnost finančně podpořit mladou sestru Valinku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Během tak můžete přinášet radost nejen sobě, ale také těm, kteří to nejvíce potřebují.

„Běhů je celá řada, ale dovolím si tvrdit, že u žádného jiného není tak těsné sepjetí s historií republiky, ta atmosféra je neopakovatelná i tím, že všude jsou sokolské symboly, které mají bohatou historii a běžet pod nimi je opravdový zážitek,” dodává starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Stejně jako v Poděbradech, tak i po celé zemi odstartuje hlavní závod ve stejný čas, a to ve 14 hodin. Tak se vydejte na tuto pouť letos s námi, nechte na sebe dýchnout historii naší země a užijte si oslavu republiky pohybem. Registrujte se na váš běh právě teď na www.behrepubliky.cz. Tak nazdar na startu!