Do prvních závodů sezony se vždy nastupuje s jistými otazníky a to jak z pozice závodníků tak  i trenéra. Otázky  rotují  v rovině dostatečné přípravy, naplavaných kilometrů, nácviku techniky, načasování. „Tyto všechny aspekty sportovní přípravy a  tréninku napadaly člověka mířícího   do Berouna. Nutno již na samém pojednání říci, že  se veškeré obavy po prvních rozplavbách 3. ročníku Memoriálu Ing. Slavoše Sobotky, krásně a nenásilně rozplynuly," byl spokojený předseda plaveckého oddílu Michal Hrstka.

Družstvo  Lokomotivy Nymburk tvořilo jedenáct  plavců I. družstva, včetně Daniely Mourkové, která měla tyto závody  jako poslední v modrých barvách LoNy.

Po prvních znakových disciplínách bylo jasné, že Lokomotiva neodjede domů s prázdnou. „Konkurence, byť z velkých oddílů Prahy a celého Středočeského kraje, byla přiměřená a nám se dařilo," hlesl Hrstka.

Famózním způsobem zazářila Klárka Kotrmanová, která si ve všech svých čtyřech disciplínách vyplavala zlaté medaile. „Klára se během prázdnin zhluboka nadýchla a na trénincích i výsledcích je to znát," chválil svěřenkyni předseda.

Zlatým hochem byl David Noll, který si vybojoval tři zlaté medaile a jednu stříbrnou.

Blýskavé zlato vyplavala i Míša Vecková, která do sbírky přidala i stříbro a bronz. Do celé řady medailistů se postavili i další plavci: Štěpán Felgr – 2 x 2. místo, Pavla Zábrahová – 2. a 3. místo,  Vojta Blažek – 2. místo, Danča Mourková – 2 x 3. místo, Julie Pokorná a Marek Žárský – oba 3. místo. „Mezi medailisty lze zařadit i pana trenéra, který si v závodě veteránů na 50 VZ (zní to úsměvně) vyplaval 3. místo," uvedl Hrstka.

Nově příchozí plavkyně Simona Němcová si vylepšila ze čtyř startů, tři nové osobní rekordy.

„Závody jsme si všichni užili v pohodové atmosféře, která v týmu panovala," řekl spokojený  trenér Hrstka.