Na tento republikový šampionát a sváteční vyvrcholení celé sportovní sezony 2016 se nominovalo dvanáct sadských karatistů v mládežnických kategoriích. Byli to Lukáš Živnůstka, Karel Blažej, Jan Tománek, Luděk Melich, Lukáš Kadlec, Viliam Pavlovský, Ron Sieger, Natálie Krátká, Pavel Hofmeister, Filip Krišal, Radek Krucký a Filip Černík. Mladí sadští karatisté, jako už tradičně, se opět mezi českou špičkou tohoto sportu a bojového umění v jednom neztratili. Nad očekávání přivezli domů pět cenných kovů a další tři umístění v bodované osmičce nejlepších.

„V hodnocení všech klubů podle bodovaných umístění jsme skončili na devatenáctém místě v republice a s převahou jednoznačně jako nejlepší klub karate registrovaný ve Středočeském svazu karate," uvedl k závodům Josef Černík ze sadského oddílu. „Tentokrát jsme sice s velkou dávkou smůly nezískali do Sadské žádný titul Mistra republiky tak jako posledních letech, ale i přesto naši karatisté přivezli domů vynikající výsledky a tři tituly vicemistrů republiky," byl spokojený Černík.

Klání si pochvaloval také trenér klubu. „Trenér oddílu karate Milan Jančák byl s celkovým výkonem všech našich mladých sportovců velmi spokojen a všem, kteří se šampionátu zúčastnili, děkuje za jejich vystupování a vzornou reprezentaci sadského klubu před celorepublikovou karatistickou veřejností," dodal na závěr Černík.

Výsledky sadských karatistů

2. m. – kumite starších žáků 12-13 let do 52 kg (Filip Krišal)
2. m. – kumite dorostenců 14-15 let do 70 kg (Filip Černík)
2. m. – kumite družstev dorostenců, tzv. liga kumite týmů (Filip Černík, Filip Krišal, Radek Krucký a Matyáš Malý na host. z Liberce)
3. m. – kata tým žáků 7-13 let (Lukáš Živnůstka, Karel Blažej, Luděk Melich)
3. m. – kumite mladších žáků 10-11 let do 41 kg (Lukáš Kadlec)
5. m. – kata mladších žáků 10-11 let (Luděk Melich)
7. m. – kata mladších žáků 7-9 let (Karel Blažej)
7. m. – kumite mladších žáků 10-11 let nad 41 kg