S Českými Budějovicemi sehrál Nymburk hodně vyrovnané zápasy. Z výhry 3:2 se ale radovali Jihočeši. Co chybělo k postupu do finále? „Jeden míč ve čtvrtém zápase semifinále za stavu 2:2 a 14:13! Ale hlavně nás mrzel druhý zápas na půdě soupeře. Ten jsme měli vyhrát," připomněl předseda nymburského oddílu Vojtěch Věchet, proč jeho tým není ve finále.

Také v pátečním měření sil se dá očekávat tuhý boj a vyrovnaná bitva. „Znovu tak jako ve čtvrtfinále, semifinále, tak i teď narážíme na vyrovnaného soupeře. V základní části jsme u nich prohráli a doma vyhráli. Bude to těžký zápas a doufám, že rozhodne domácí prostředí a že nás diváci doženou na třetí místo," přeje si Věchet.

Nymburk měl v posledním zápase na půdě Českých Budějovic problémy se sestavou, z různých důvodů vypadlo hned několik hráčů. „Chybět bude dlouhodobě zraněný Grus a smečaři Vobr a Šlechta. Dobrá zpráva je, že už bude k dispozici zkušený Bora Fokt," uvedl před pátečním duelem předseda nymburského klubu.

Nymburk čeká definitivně poslední zápas sezony, v něm bude mít výhodu domácího prostředí. A to by mohlo být rozhodující pro vítězství. „Pravda je, že se nám doma daří. V play off jsme zde prohráli pouze smolný tiebreak v semifinále s EGE České Budějovice. Diváci chodí a klukům se v takové atmosféře hraje výborně. Doufám, že dorazí i v pátek a že prožijeme vítěznou rozlučku se sezonou," láká diváky do hlediště Vojtěch Věchet.

Nymburk v letošní sezoně

Základní část
3. místo

Čtvrtfinále
NBK – Dobřichovice 3:1

Semifinále
NBK – Č. Budějovice 2:3

O 3. místo
NBK – Turnov (PÁ 19 hod.)