Č. BUDĚJOVICE – NYMBURK 3:1

V oslabené sestavě, chyběli Fokt, Šlechta, Vobr a Schwainer, sehrál zbytek nymburského družstva znovu vyrovnaný zápas.

„Ani za nepříznivého stavu 0:2 se kluci nevzdali a bojovali o každý míč. Výborná hra v obraně přinesla zvrat a náskok, který jsme si udrželi do konce třetího setu. Bohužel na začátku čtvrtého dějství domácí odskočili do čtyřbodového vedení, které hosté zlikvidovali za stavu 18:14 a to až na vedení 18:19," uvedl po zápase předseda nymburského oddílu Vojtěch Věchet.

Domácí ale v pravý čas zabrali na bloku a dotáhli utkání i celou sérii do vítězného konce.

„I přes porážku patří hráčům velká pochvala za celou semifinálovou sérii, kde ukázali, že tam, co jsou, nejsou náhodou," rozplýval se i přes porážku v rozhodujícím duelu Věchet.

A teď Nymburk čeká poslední velká výzva této sezony. A tou je souboj o bronz. Hraje se jen na jeden zápas a soupeřem nymburského mužstva bude celek Turnova. Výhodu domácího prostředí budou mít Středočeši a hrát budou ve své hale v Základní škole Komenského. Předběžný termín utkání je stanovený na pátek od 19.45 hodin.

„Jedná se o poslední letošní zápas a bylo by hezké se rozloučit vítězně. Zveme všechny diváky na rozlučku s tak úspěšným ročníkem první ligy," láká diváky do hlediště Věchet.