BRNO – NYMBURK 3:1

Hned první utkání ukázalo jak bude série vyrovnaná. Nymburk od začátku setu vedl o tři až čtyři body, ale domácí nesložili zbraně a pomalu se dotahovali až na stav 20:20. Zde přišlo zranění Gruse a nezvládnutá koncovka Nymburáků. Podobný průběh měla i druhá sada, opět koncovka zakončená esem domácích. Do třetího dějství vstoupili domácí nekoncentrovaně a tuto šanci Nymburk využil a vrátil se do hry. „Bohužel ve čtvrtém setu přišel za stavu 2:4 na servis Plešinger a dotáhl Brno do vedení 12:4. I přes veškerou snahu se nám tuto ztrátu nepodařilo dohnat i když chyběl jen kousek. Brňané se ujali vedení 1:0," řekl k prvnímu střetnutí předseda nymburského oddílu Vojtěch Věchet.

BRNO – NYMBURK 2:3

Po prvních dvou setech by nikdo neočekával takovou zápletku, která nastala. Nymburk zlepšil příjem, zpřesnil útok, ujal se vedení dva nula a zdálo se, že zápas v klidu dohraje. Ovšem ve třetím dějství následovalo několik nevynucených chyb a mladíci z Brna toho využili a o zápase rozhodoval tiebreak. A ten nezačal pro hosty vůbec dobře (3:5, 3:8, 4:10) a za stavu 7:11 přišel zkažený servis. Následovala série na 11:12, ale také hned odskok Brna na 14:11. „Museli jsme odvracet pět mečbolů, díky bojovnosti v poli se to podařilo a hned náš první za stavu 17:16 jsme proměnili a srovnali tak semifinále na 1:1," radoval se po vítězném zápase Věchet.

Tento pátek a sobotu pokračuje semifinálová série hraná na tři vítězné duely v Nymburce v hale Základní školy Komenského. „Zde můžeme rozhodnout o finále," uvedl předseda nymburského klubu.

A jen pro úplnost: v pátek se hraje v 19.45 hodin, v sobotu pak v 17 hodin.