NYMBURK – BRNO  0:3

Hlavně první utkání mělo být opravdovou volejbalovou lahůdkou, protože oba celky nastoupily v extraligových sestavách. Domácí příznivci však museli být hodně zklamaní. Nymburský tým, který nastoupil pod hlavičkou extraligových Benátek, na soka vůbec nestačil. Snad s výjimkou prvního setu, který byl ještě vyrovnaný.

„Diváci, kteří přišli v hojném počtu, museli být nemile zaskočeni a předvedená hra je určitě zklamala. I pro trenéry a vedení klubu to bylo velké rozčarování z předvedeného výkonu. Škoda, že domácí hráči tento duel nezvládli a zanechali zde velmi matnou stopu," litoval po úvodním zápase předseda nymburského oddílu Jindřich Licek.

NYMBURK – CHOCEŇ  0:3

Snadnějším soustem měli být pro domácí družstvo volejbalisté Chocně, kteří jsou nováčkem soutěže. Opak byl ale pravdou. Také Choceň jednoznačně vyhrála.

Zápas měl sice větší náboj, na domácích hráčích byla patrná snaha porvat se s nepříznivým výsledkem, ale nebylo to nic platné.

„Choceň hrála srdcem, bez výraznějších výkyvů a poměrně jistě. To vše stačilo na naše hráče, kteří se snažili, hecovali, ale přesto příliš chybovali. Neměli žádnou jistotu, i když se dostali do vyrovnaných koncovek, tak svými nevynucenými chybami soupeři usnadnili pozici," řekl po druhém utkání sezony Licek. „Byli jsme v tomto duelu výrazně bojovnější a snaživější, což je aspoň mírné pozitivum do následujících bojů," věří předseda nymburského oddílu.

Další domácí střetnutí sehraje Nymburk v pátek 18. října od 19.45 hodin proti týmu Plzně, o den později se pak od 11 hodin střetne s celkem Českých Budějovic.