NYMBURK – Č. BUDĚJOVICE  0:3

Úvod byl vyrovnaný a hrál se pohledný volejbal. Domácí se postupně dostávali do mírného vedení, ale bylo na nich znát, že nemají potřebný náboj, který je v play off nezbytností. Koncovku, do které šli domácí s vedením tři bodů, nakonec nezvládli.

Druhý set se Nymburáci nevzdali, ale zároveň nic navíc nepřidali. To znamenalo obdobný průběh setu. Vedení Nymburka a v koncovce opět kolaps. To neznamenalo nic jiného než prohru 23:25, což předznamenávalo na rozhodující zlom v utkání. To se také potvrdilo. Domácí hráči se už z „knokautu" nevzpamatovali a třetí set už byli „na ručník".

„Škoda, že se hráči takto odevzdali a zanechali nepříznivý poslední dojem," litoval po utkání předseda nymburského klubu Jindřich Licek. „Play off je o emocích a tom prodat na hřišti víc než normálně, a to jsme nedokázali. Hráli jsme příliš studeným projevem, bez vyhecování, i když diváci byli opět perfektní a snažili se hráčům pomoci." řekl Licek.

Přesto jsou v oddílu s umístěním spokojeni. „Škoda, ale sezona, i přes nepovedený poslední zápas, dopadla nad očekávání dobře. Konečné sedmé místo v první lize je nečekaným úspěchem, protože tým vypadal zpočátku na to, že se bude prát v dolních patrech, kde by to bylo hodně nervózní," řekl na závěr Licek.

Sety: 23, 23, 14. Stav série: 0:3. Nymburk: Melich, Hruška, Svoboda, Michálek, Kohlmann, Nesvačil, Šádek, střídali    Vičar, Hetver, Budík, Zemánek.