Kralupy – Nymburk 3:0 a 3:0

Nymburští volejbalisté, kteří před těmito zápasy pomýšleli na účast v kvalifikaci, v Kralupech tvrdě narazili.

„Chyběl nám náš nejlepší smečař a také libero, ale na to se rozhodně nechceme vymlouvat. V obou zápasech nám úplně odešel příjem, a proto jsme většinou útočili z hlavního kůlu a to si domácí obrana dokázala pohlídat,“ povídal po utkáních nymburský hráč Vojtěch Věchet.

Poměr setů vypovídá o jednoznačném utkání. „V obou zápasech jsme ztratili nadějné koncovky prvních setů a potom jako bychom rezignovali. Domácí měli výborný servis a také na bloku byla vidět jejich převaha,“ dodal Věchet.

Čelákovice – Tuchlovice 0:3 a 2:3

Také volejbalisté Čelákovic si ve svých zápasech nepřipsali ani jedno vítězství.

„První utkání bylo celkem jednoznačné, ztráceli jsme sety v koncovkách, hosté byli lepší na útoku a náš špatný příjem neumožňoval rychlejší hru,“ vyprávěl trenér Čelákovických Pavel Truksa.

„Nepovedl se nám ani úvod druhého zápasu, do kterého jsme nastoupili s novým liberem. Výkon týmu se ale postupem času zlepšoval, k čemuž přispělo i nové libero. Po prohraných úvodních dvou sadách jsme dokázali zápas dovést do rozhodujícího pátého setu. V něm nám však utekl začátek, když Tuchlovice začaly přesněji servírovat,“ řekl zklamaný Truksa.