Junioři – Poštorná 3:0

Poštorná začala velmi vlažně, s chybami na příjmu i v dalších herních činnostech. Junioři si sice zkomplikovali první koncovku, kdy spadli z náskoku 24:13 na 24:18, ale set zachránili.

To bylo zřejmě patřičným uklidněním pro set následující, kdy naopak otočili stav 21:23 ve svůj prospěch. Třetí set vyzněl jasně v jejich prospěch, především zásluhou výborného podání. Třetí set už měli více méně pod kontrolou a dotáhli ho do vytouženého cíle. Zdálo se, že soupeř mladíky trochu podcenil. Junioři hosty přehráli především díky podáním a bloku. Pochvalu zasloužil i smečař Kučera, a to včetně výborného podání.

Sety: 23, 23, 19.

Junioři – Poštorná 2:3

Druhé utkání mělo bohužel pro juniory jiný průběh. Hosté zřejmě procitli a silně přidali plyn. Zlepšili svou hru ve všech ohledech, zejména v koncentraci a bojovnosti. Přestali chybovat na příjmu a v útoku a získali první dva sety, i když druhý s velkým štěstím, kdy nechali hrát juniory velmi vyrovnanou koncovku do 24:26.

Změny v sestavě, které ordinoval trenér L. Vašina, však přinesly efekt, a kluci se do zápasu naprosto vrátili. Zásluhu na tom měli především nahrávač Démar, univerzál Hadrava, smečaři Kučera a Vobejda. Ve třetím setu, který byl mimo jiné plný chyb všech aktérů, včetně rozhodčích, udělali reprezentační junioři o nějakou tu chybičku víc.

Sety: -20, -24, 16, 19,-12.

Jiří Medřický