Přestože věková konstalace účastníků připomínala spíše veteránské mistrovství, měl samotný turnaj solidní úroveň.

Dvojice nasazených hráčů ze všech základních skupin potvrdily své papírové předpoklady a postoupily do semifinálových bojů, kam favority doprovodili Neumann a Matoušek.

Ve finálové skupině, kde kvarteto nejlepších hráčů bojovalo o bednová umístění, kraloval „mladík“ Věchet (jediný z těchto playerů ještě nedosáhl veteránského věku), který na body přetlačil fantasticky a v euforii hrajícího J. Licka, majitele extraligového Kladna. Třetí místo bral po zásluze nestárnoucí brněnský Sedlák, přestože za medailové nitky nejvíce tahal Pavelka, za jehož největšího turnajového soupeře by se mírnou nadsázkou dala považovat osobní fyzická vetchost.

Svým letošním triumfem tak Věchet uzavřel vítězný hattrick. V historických turnajových análech je ještě z hlediska prvních míst dvakrát zapsán další nymburský hráč a to Tomáš Kokojan, kterému dýchá na záda I. Muroň, který zvítězil v rámci šesti zrealizovaných turnajů „Kinga“ jedenkrát.

Ve skupině „smutných“, kde se sešlo kvarteto volejbalistů bojujících o 9. – 12. místo konečného pořadí, měl jasně navrch profesionální trenér Ostravy Z. Šmejkal.

V bojích o 5. – 8.místo jasně dominoval nestárnoucí veterán z Brna, I. Muroň, který opanoval všechny sady.

Tomáš Kokojan