Nymburk jede do Prahy pro druhý bod

Basketbalová Mattoni NBL vstoupila do vyřazovacích bojů. Zatímco tým Karma Basket Poděbrady skončil v lize poslední a sezona pro něj skončila, celek Nymburka z první pozice po základní části obhajuje titul. Soupeřem ve čtvrtfinále, které se hraje na tři vítězné zápasy, mu je pražské USK. Po domácím vítězství nastoupí Nymburk na Folimance. V sobotu od 17.30 se bude hrát v Praze.

Fotbalistky prověří Sparta Praha!

Fotbalistky Staré Lysé musely odložit domácí Pohárové semifinále žen. Jejich semifinálovým soupeřem je obhájce ligového titulu Sparta Praha, která má v kádru mnoho reprezentantek. Domácí utkání bylo odloženo právě kvůli reprezentačnímu srazu. První duel se tedy odehraje v úterý na Strahově, odveta na hřišti Staré Lysé je na programu až za měsíc 24. května.

Porazí nohejbalisté doma tým Žatce?

Extraligové nohejbalisty Spartaku Čelákovice čeká v sobotu druhý domácí zápas v soutěži. Nováček nejvyšší soutěže bude hostit celek Žatce. Sobotní klání začne na kurtech Městského stadionu ve 14 hodin. Čelákovice mají za sebou tři zápasy v extralize, ale na první vítězství stále čekají. Žatec má stejně jako Spartak jeden jediný bod.

V Semicích mají dostaveníčko atleti

V Semicích se uskuteční devětatřicátý ročník Běhu Semicemi. Závod se uskuteční v sobotu a jeho začátek je stanoven na 9.30 hodin. To se vydají na trať nejmenší účastníci. O hodinu dříve začne prezentace účastníků. Start je jako tradičně u fotbalového hřiště. Hlavní závod, který je dlouhý deset kilometrů, odstartuje v 10.30 hodin.