Po obrovském úspěchu galavečera boxu, který navštívil 
i Lukáš Konečný, dorazí do Poděbrad další česká boxerská hvězda. Bude jí Rudolf Kraj, stříbrný z olympiády 
v Sydney z roku 2000. Tato legenda předá účastníkům soustředění své zkušenosti z profesionálního ringu a ze světových zápasů. Trénink povede v neděli od 16 hodin.

Další a velmi podstatnou novinkou bude skutečnost, že se boxeři sejdou poprvé v nové tělocvičně. Stěhují se totiž do nového, luxusního sportovního centra na poděbradském Žižkově, do Fitclubu Evo. Toto sportovní zařízení nabídne sportovcům profesionální zázemí ve formě fitness centra s kavárnou, cardio zony, aerobního sálu a boxerny. To vše na rozloze bezmála 900 metrů čtverečních.

Trenér Daniel Vencl již pátým rokem zve vybrané boxery z ČR na technickou přípravu, před následující boxerskou sezónou. V září se totiž rozjíždí tradiční kolotoč soutěží a závodníci nemohou ponechat nic náhodě. Třídenní soustředění se skládá ze sedmi tréninků, zaměřených na technicko – taktickou přípravu, seminářů z oblasti kondičního posilování, výživy 
a metodiky cvičení.

Do Poděbrad se sjedou boxeři z ligových klubů a v tomto ročníku bude zastoupeno dokonce i šest žen.

Celá akce je cíleně vedena právě do Poděbrad, protože se zde do budoucna plánuje opět další galavečer boxu. Boxeři 
z ostatních měst se sem rádi vrací, protože Poděbrady se ukázaly jako boxerské město 
s velkou základnou nadšenců pro tento olympijský sport. Již teď zde rostou dětské hvězdy 
a o box je stále větší zájem. Tento rok se Boxing Poděbrady chystá na Mistrovství České republiky nejen v mužích, ale i v žákovské kategorii do 14ti let.

Fitclub Evo jakožto nejmodernější sportovní centrum 
v okolí, jak vybavením, tak kompletností sportů,vychází boxerskému klubu vstříc 
s otevřenou náručí a bude tento sport podporovat v době jejich přípravy na Mistrovství České republiky.

Nabídka platí i mimo sezónu, a to nejen pro box, ale i pro Krav Magu, Zumbu, Bosu, Cross training, Fitbox, Taebo, cvičení seniorů, cvičení dětí, Aerobik, kruhové tréninky, TRX a mnohé jiné sportovní 
a zájmové činnosti.

Boxing Poděbrady se těší 
i na nové zájemce o tento sport, jak z řad dospělých, tak na děti ve věku 5 až 13let, které mají naplánován nábor dětí na 14. září.2013 od 15 hodin. Více na stránkách klubu a občanského sdružení – www.boxingpodebrady.cz.