K nejvýznamnějším z úspěchů nymburských veslařů je potřetí obhájený titul mistr České republiky v kategorii starších žáků ročníku 1995 Miloslava Šágra. Stříbrné medaile na Mistrovství republiky starších žáků ve dvojskifu získali Sebastián Vlček a Šimon Janák a stříbrné medaile párové čtyřky s kormidelníkem, kde startovali veslaři Lokomotivy Nymburk ve složení Sebastián Vlček, Šimon Janák, Miloslav Šágr ve společenství s veslařem VK Lysá nad Labem Ondřejem Hollasem a kormidelnicí z téhož klubu A. Jarešovou. Mezi úspěchy na tomto vrcholu sezony se řadí čtvrté místo Terezy Šámalové a deváté místo Matěje Hradeckého ve skifu mladších žáků, ročník 1996.

V Českém poháru družstev v kategorii starších žáků se tak veslaři Lokomotivy Nymburk umístili na 5. místě a v kategorii mladších žáků na 8. místě.
Veslaři Lokomotivy Nymburk po závodech Českého poháru družstev v Račicích začali z přestavbou loděnice. Těžiště prací spočívalo ve vybudování nové posilovny s veslařskými trenažery. Závody na trenažerech jsou v zimním období samostatnou veslařskou disciplínou a jedním z tréninkových prostředků v době, kdy krátký den a povětrnostní podmínky znemožňují pobyt na vodě.

Veslaři dokončili přestavbu loděnice díky grantu od Středočeského kraje.