Do hry se zapojilo 116 vybraných dětí ze Středočeského kraje, které jsou registrované u ŠSČR. Ve třech kategoriích a sedmi kolech měli hráči k dispozici 20 minut a 5 vteřin za tah na celou partii. Náročné tempo RAPID šachu všichni zvládli pod kontrolou pěti rozhodčích.

Před zahájením připomenul hlavní rozhodčí Peter Janda nejdůležitější zásady z pravidel a turnaj mohl začít. Rodiče nemohli do hrací místnosti, ale jako při Mistrovstvích v šachu sledovali své děti zpovzdálí. Na osmnácti elektronických šachovnicích na internetu v aplikaci chess24, či televizi v odpočinkovém prostoru měli rodiče i trenéři dostatek informací. Výsledky byly aktualizovány ihned po skončení kola včetně rozlosování nového kola v aplikaci swissmanager a na televizi.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Býchory (5:2)
Novákův direkt byl rychlý. Škoda, že na nás nechodí Wenger, smál se Voříšek

Nejlepší děti ze Středočeského kraje se kvalifikovaly na Mistrovství ČR v Harrachově. Cen bylo připraveno mnohem více, než avizovaly propozice, a dostalo se na všechny děti tak, aby měly na šachový turnaj pěkné vzpomínky. Předání cen se ujal starosta Města Milovice Milan Pour a ředitel turnaje Miloš Havlena za podpory hlavního rozhodčího. „Děkujeme všem příznivcům a sponzorům, bez nichž by turnaj nemohl vzniknout. Také všem pořadatelům a dobrovolníkům, kteří se na organizaci turnaje podíleli. Dobrý pocit máme nejen z toho, že si děti turnaj a vše okolo užily, ale i z pozitivních ohlasů mnohých účastníků po turnaji, uvedl za pořadatelský tým Miloš Havlena.