Nejmenší družstvo se připravovalo pod vedením trenérky Evy Juklíčkové. Na svých prvních závodech si v oblastním kole v Kolíně gymnastky vycvičily druhé místo v župě.

Děvčata kategorie I. se musela v Kolíně spokojit s nepopulárním čtvrtým místem v závodě malé oblasti, v župě ale stačila na týmy z Hořátve, Velkého Oseka, Sokolče a Kolína a vybojovala si zlatou příčku. Gymnastky se vydaly s nasazením i do celorepublikového kola v Praze, kde opět získaly čtvrtou pozici.

„Holky si závody užily a musíme říct, že s jejich výkonem jsme spokojené. Budeme pilovat sestavy a za rok to snad cinkne,“ shodly se trenérky mladších gymnastek Markéta Vítová a Markéta Stiborová.

V kategorii II. závodil tým složený z ostřílených závodnic. V kolínské soutěži župy Tyršovy skončila děvčata na krásném druhém místě, v celkovém hodnocení se pak i „dvojky“ umístily na čtvrté pozici. V Praze ve velké konkurenci z celých Čech obsadily holky místo páté.

Ve třetí kategorii nastoupilo poděbradské družstvo mix, tzn. že mezi závodnicemi byl i jeden gymnasta. Nejzkušenější tým si vybojoval v Kolíně stříbro. Z republikových závodů v Praze pak gymnasté přivezli krásné bronzové medaile.

„Samozřejmě mám radost z každého dobrého umístění, je to odměna za hodiny strávené v tělocvičně. Ale mnohem víc mě těší, že všechny cvičení baví a neustále se chtějí zlepšovat,“ komentoval vystoupení svých svěřenců trenér poděbradského oddílu Josef Svoboda. 

Markéta Stiborová