Patnáctý ročník osadního krosu uspořádal ve spolupráci Ivem Bártlem a Tomášem Bártlem Jivácký osadní klub. Start byl společný pro všechny kategorie. Muži běželi 8,5 km, ženy 5,5 km. Celkem se krosu zúčastnilo 39 žen a mužů.

Muži byli rozděleni do tří kategorií. V kategorii 15 až 39 let startovalo 14 mužů a na prvním místě se umístil Jiří Křeček časem 0:31:01 z Atletika Kolín, na druhém místě Lukáš Fiedler z SKP Nymburk v čase 0:33:06, který v loňském roce obsadil třetí místo. Třetí byl Martin Horčic ze Staré Lysé časem 0:34:40. Za JOK startoval David Omáčka.

V kategorii muži 40 let až 59 let startovalo 11 mužů. Zvítězil Miler Jiří z AC Mladá Boleslav časem 0:29:37, druhý se umístil Marcel Jordanov z OB Klamoš časem 0:35:08, který se umístil i v loňském roce na druhém místě. Třetí doběhl Michal Valenta z Prales Tužín s časem 0:35:21. Za JOK startoval Stanislav Frolík.

V kategorii muži nad 60 let startovali 2 muži a zvítězil Josef Navrátil z SK Stránčice časem 41:22, Ivo Bártl běžel za Jivák s časem 0:43:11. V této kategorii běžel také Josef Rosůlek, ale jen 5,5 km za SKP Nymburk s časem 0:51:44.

Kategorie žen byla bez rozdílu věku a startovalo 11 žen. Zvítězila Helena Poborská za Kerteamv v čase 0:22:02, druhé místo obsadila Lenka Šibravová (Kerteam, čas 0:22:37), na třetím místě doběhla Blanka Paulů (Maratostav Úpice, čas 0:23:26), v loňském ročníku vítězka. Za JOK startovaly Petra Hajzlerová a Kateřina Bártlová.

Zároveň se na Jíváku uskutečnily volejbalové turnaje. Mezi muži vyhrál Mělník před VK Nymburk a třetím Jívákem. V ženách vyhrál CS Nymburk, druhý byl tým Lysé n. L., a třetí SKP Nymburk. V mixech vyhráli Číšníci před Jívákem a Šperkovníky.