Závodit se bude v kategoriích od nejmenších závodnic až po dospělé, od začátečníků, až po mistrovské v kategoriích sólo, taneční páry, quartet. Kategorie budou rozděleny na krasobruslení na rollerových bruslích (2+2 kolečka) a in-linových krasobruslích. Těšit se diváci mohou nejen na závodní krasobruslení, ale i na exhibiční vystoupení členů ASCR, i na představení hostů.

ASCR se může pyšnit jedinou závodnicí v ČR, která reprezentuje Českou republiku na Mistrovství Evropy v sólové kategorii a která se závodů též zúčastní.

Úspěchů a životních zážitků má ASCR za dva a půl roku existence klubu skutečně dosti. Hlavní trenérka a předsedkyně klubu ASCR Karolína Soukupová se nedávno stala v celostátní trenérské soutěži Díky, trenére Trenérkou Srdcařkou, její klub byl nominován na Sportovce roku Středočeského kraje za rok 2021, a nebo fakt, že si klub ASCR vybrala Česká televize pro natáčení jednoho z dílů do nového sportovního pořadu pro děti o kolečkovém krasobruslení, který se bude vysílat od nového roku 2023.

Klub se pravidelně účastní různých společensko-sportovních akcí, vystoupení na plesech, sportovních utkáních nebo venku např. na Food festu v Poděbradech a podobných akcích.

Z letošního Mistrovství ČR si klub přivezl jeden titul Mistryně republiky, dva tituly vicemistryně republiky (jeden z nich získala rodačka z Kolína Karolína Borecká) a vítězství v Poháru ČR v kategorii quartet, se kterým by klub rád vyrazil na jaře 2023 na své první Mistrovství Evropy do Portugalska.

Aktuálně má ASCR největší základnu ze všech klubů v ČR, která aktuálně čítá 47 členů a která se v brzké době rozroste o kolínské děti, kde se brzy otevřou nové kurzy pro začátečníky.

V Kolíně klub pořádal již 2. rokem příměstský bruslařský tábor, který se těšil veliké oblibě dětí a ve kterém hodlá pokračovat i nadále.

„Děkuje městu Kolín za podporu a budeme se se svými svěřenkyněmi těšit na závod i další spolupráci. Tímto jsou všichni příznivci kolečkového krasobruslení na Vánoční kolečkovou brusli srdečně zváni,“ podotkla za Artistic skating club Roller trenérka Karolína Soukupová.