Nabitý program zatáček začne již od sobotního rána v 8.40 hodin tréninkem neuvěřitelně nabité třídy produkčních stopětadvacítek. V 9.15 se na trati představí jezdci nejsilnější kubatury a to open nad 600, ve které se představí i hvězda irského šampionátu a několikanásobný vítěz hořických závodů Michael Pearson na BMW 1000 RR, jehož největším soupeřem bude jeden z nejlepších jezdců road racingu v Evropě němec Didier Grams, jež bude také startovat na BMW 1000RR a bude také velkým lákadlem.

Dále se mohou diváci těšit na třídy 250 CRR, 125 GP+250 GP, SUPERMONO + TWIN.

První část měřených tréninků zakončí třída nejprestižnější, kterou je už delší dobou kubatura do 600 ccm, ve které se představí přední jezdci České republiky Vostárek, Homola, Salač, Hanák, Dokoupil, Zrzavý, Červený, Holán, Jiroš, Pažitný, ale také velice kvalitní jezdci ze zahraničí Pearson (IRL), Frotscher (D), Rejnas (S), Korhonen (FIN), Rotter (A), Gottardi (I), Schuster (D), Domke (D).

Počet jezdců přihlášených se zastavil na úctyhodném počtu pětapadesát.

Pro všechny z nymburského okolí jsou závody blízké. Jsou tu dvě dobré zprávy: do kalendáře Czech road racingu cupu byli totiž zahrnuty závody 20. – 21. července Volárna road race a pravděpodobně 28. – 29. září obnovený závod v Dymokurech. Na závody do Hořic, Volárny či Dymokur vás zve Luboš Jelínek z Poděbrad, který startuje na motocyklu Honda CBR 600 RR.