Přehledná trať, dokonalý povrch, skvělá organizace – to je tradiční klíč, který na závodní okruh u středočeského městečka přivádí každoročně celou plejádu zajímavých účastníků. „V tuto chvíli máme přihlášeno na víkend dohromady 210 jezdců,“ upřesnila Barbora Civínová z pořadatelského štábu Road racing clubu Dvůr Králové nad Labem. „Závodit budeme dohromady v osmi členěných kategoriích, fanoušci se mohou těšit na závody klasických závodních motocyklů i na souboje nejmodernějších a nejsilnějších strojů,“ dodala.

Diváky jistě potěší, že svou účast potvrdil mimo jiné i německý jezdec Stephan Holz, který se čerstvě zotavil z těžkého zranění. Chybět nebude ani v současnosti nejlepší český pilot Marek Červený coby aktuálně čtvrtý nejrychlejší pilot evropského seriálu IRRC kategorie Superbiků.

Jak uvedl Antonín Malaník, dlouholetý činovník místního autoklubu, celý víkend nebude jen o samotném závodění. „Zároveň si připomeneme i jedno významné výročí. Přesně před 60 lety se totiž v nedalekém Městci Králové závodilo na motocyklech vůbec poprvé a my máme velikou radost, že se nám k tomuto významnému jubileu podařilo letos vydat i vzpomínkovou knížku s názvem Pět královéměsteckých motocyklových zastavení,“ zdůraznil s tím, že publikace bude na místě k dispozici.

Tréninkové jízdy začínají v Dymokurech zítra od 8 hodin. Závody všech vypsaných kubatur jsou pak naplánovány na neděli 2. září.

Místní fanoušci mohou držet palce domácím jezdcům. „Na letošní ročník máme pro diváky připravenou opravdovou lahůdku,“ láká do ochozů předseda městeckého automotoklubu Miroslav Myška. „Závod v Dymokurech se pojede jako závěrečný podnik šampionátu CAMS MČR Tourist Trophy a jezdec našeho klubu Michal Vecko má skvěle našlápnuto k zisku svého premiérového republikového titulu,“ připomněl Myška.

Vecko má po pěti odjetých závodech ve třídě Supersport 600 zajímavý bodový náskok na všechny své pronásledovatele a na jeho straně bude výhoda domácího prostředí a citelně omlazeného motocyklu. Vecko navíc nebude jediný z domácích jezdců, kteří se o tomto víkendu na domácí trati představí.

V barvách městeckého AMK bude startovat i David Kužela, který ve třídě Twin svede bitvu mimo jiné s velezkušeným Zbyňkem Soukupem z nedaleké Jičíněvsi. To samé pak platí ve třídě 125SP i pro dalšího jezdce městeckého AMK Lukáše Fikkera, který může v Dymokurech rovněž pomýšlet na vylepšení svého konečného umístění v tabulce. „Lukáš bojuje sice asi v nejvíce vyrovnané třídě,“ doplňuje Myška, „ale jeho současná ztráta jsou pouhopouhé 4 body na třetího v průběžném hodnocení,“ poznamenal Miroslav Myška.

Posledním čtvrtým jezdcem v barvách místního oddílu bude Luboš Koňák z nedalekých Cholenic, který mezi zkušenějšími kolegy v týmu sbírá zkušenosti a na trati se stejně jako Vecko představí se šestistovkou.

Závodní plán Dymokury 2018
Neděle 2. 9. 2018
Klasik do 175 + 250 ccm start 9:15 hodin
Klasik do 350 + 500 + 750 ccm start 10:00 hodin
125 Sportproduction start 11:30 hodin
Supermono + 400 SPP start 12:35 hodin
TWIN start 13:20 hodin
125 GP + 250 CRR start 14:15 hodin
Supersport do 600 ccm start 15:10 hodin
Superbike nad 600 ccm start 16:10 hodin