Mezinárodní šachový mistr (IM) Kirill Burdalev vyhrál s náskokem půl bodu (celkových 6,5 bodu ze 7 možných) před mistrem mezinárodní šachové federace (FM) Gustavem Brejníkem (2. místo, 6b.) a velmistrem (GM) Milošem Jirovským (3. místo, 6b.). 

Turnaj se konal již tradičně v areálu Bungalovů Kersko na břehu Labe. Propozice turnaje určily turnaj jako sedmikolový s hracím tempem 15 minut na partii a přídavkem 3 sekundy za každý provedený tah. Turnaje se zúčastnilo 41 hráčů z ČR i ze zahraničí, kdy k šachovnicím zasedli profesionálové i amatéři ve věkovém rozmezí 11 až 86 let.

O vítězi rozhodlo až poslední, 7. kolo, ve kterém Burdalev remizoval s vítězem kategorie do 15ti let, Filipem Dolenským (5 b. a celkové 6. místo), což mu stačilo, i díky nerozhodnému výsledku mezi Brejníkem a M. Jirovským na zisk zlaté medaile. Na čtvrtém místě se umístil IM Christian Troyke z Německa. Na pátém pak FM Pavel Jirásek, vítěz 4. ročníku. Loňský vítěz IM Pavel Jirovský obsadil letos 9. místo. Jako nejlepším hráčem nad 60 let byl oceněn František Hostička a nejlepším hráčem Kerska Jan Holub.

Kapitán reprezentace Tomáš Souček.
Český kapitán Souček: Kdo nechce reprezentovat, měl by jít do důchodu

Ceny pro nejlepšího hráče a pohár pro vítěze předali, stejně jako každý rok, starosta obce Hradištko - Kersko Vlastimil Šesták a rozhodčí turnaje Milan Petras. Letos společně s Lenkou Kůsovou ze Šachového svazu České republiky.

Pro letošní ročník bylo poprvé stanoveno startovné, díky kterému se vybralo 4500,- Kč. Celou tuto částku pořadatelé předali panu Michalu Masnému z Hradištka - Kerska, jehož otec a skvělý člověk je po těžkém úrazu upoután na invalidní vozík a potřebuje nepřetržitou péči ve specializovaných zařízeních, která je velice nákladná.

Podrobnosti o turnaji na webu pořadatele: www.sachy-kersko.cz