Jako jediný tým si tak v rámci letošního ročníku připsal na své konto v pořadí již druhý turnajový triumf. Stříbrné medaile brala nymburská Mašinka v mírně pozměněné sestavě a třetí místo obsadil oslabený Žert Nymburk. Imaginární bramborové placky tentokrát zbyly na nekompletní družstvo Tichý Nymburk.

Z hlediska konečného pořadí letošního ročníku je jasné, že o celkovém vítězi s konečnou platností rozhodne až závěrečný, nadstandardně bodovaný, dubnový finálový turnaj. O titul si to s největší pravděpodobností rozdají dvě silná nymburská mužstva, a to v podobě letos hráčsky inovované a našlapané Mašinky, spolu se zkušenými loňskými vítězi z SKP.

V průběhu šestnácti sezon nasbíral SKP Nymburk šestačtyřicet triumfů, druhé jsou Poděbrady se čtrnácti zlaty a na třetím místě je nymburský Žert s devíti vítězstvími.

Průběžné pořadí soutěže po pěti turnajích: 1. Mašinka Nymburk – 44 bodů, 2. SKP Nymburk – 43, 3. Žert Nymburk – 38, 4. Tichý Nymburk – 36, 5. Poděbrady – 18, 6. Mušketýři Nymburk – 17, 7. Velké Hlavno – 12, 8. Mladá Boleslav + Lojzo Kouřim – oba 7.

Tomáš Kokojan