První závod se uskuteční ve velmi oblíbené lokalitě Milovice u Lysé nad Labem. Truck Trial je adrenalinový sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech a v Milovicích obzvlášť se pravidelně projíždí abnormálně těžký terén.

Závody Mistrovství ČR v Truck Trialu nejsou jen o tom, jak zdolat prudký svah, ale také o správném orientování se v terénu a navíc projetí sekcí a umístěných branek, i za cenu, že nevíte, kdy se můžete převrátit. Na první závod se zatím přihlásilo více jak 60 posádek s celé naší republiky, ale také ze zahraničí. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák.

Program začíná v sobotu od 10 hodin a v neděli od 9 hodin. Zájemci se budou moci po dohodě také prolétnout vrtulníkem nebo vyzkoušet jiné adrenalinové sporty. V letošní sezoně se závody Truck trial ještě společně podíváme do Krásné Lípy u Chomutova (12. a 13.6.), Ujkovic u Mladé Boleslavy (7. a 8.8.) a na mnoha dalších místech naší republiky. Kompletní informace o programu a zákulisí pak najdete na stránkách Truck Trialového klubu na adrese www.trucktrial.cz.