Jedinečný závod se jel o víkendu v Milovicích. Tradiční truck trialy si to tentokrát „rozdaly“ na dlouhé trati. Závod byl podobný slavné Rally Paříž – Dakar. Na trať totiž vyrazily velké kolosy, offroady ale i motorky.

Závod byl rozdělen do dvou dnů a diváci se měli na co koukat. Zatímco v sobotu se jelo dvě hodiny, v neděli se na poupravené trati jel pouze hodinový závod.

Podle ohlasů u jezdců i diváků se chystá ještě podzimní závod, ovšem ten v Milovicích nebude. „Zatím jsme to spíše zkoušeli. Všem se to ale moc líbilo a posádky mě nutí, abychom udělali ještě další závod,“ řekl ředitelka závodů v truck trialu Jana Fickertová.

Závod měl ohlas i u diváků. Přišlo jich více než dvě tisícovky. Pravdou je, že na klasický truck trial chodí více diváků, podle Fickertové to ale mělo jasný důvod. „Ani jsme nečekali, že by mělo přijít stejně diváků, jako na tradiční závody. Tohle bylo něco nového a navíc byl čas dovolených,“ myslí si ředitelka.

Truck trialu nepřálo ani počasí. „Přestože bylo vyhlášení za největšího deště, tak všichni dobrovolně mokli,“ usmála se Fickertová, která by chtěla příští rok připravit delší trať. "Letos jsme měli asi pětikilometrou. Příště se ji pokusíme rozšířit na deset kilometrů," dodala.

Pořadí

Kategorie E1: 1. Tauscher, 2. Čáp, 3. Churý.
Kategorie E4: 1. Čermák.
Kategorie TS: 1. Koucký, 2. Nový, Čechvala, 3. Ortman, Dohnal, Wenda.
Kategorie N1: 1. Slunéčko, Slunéčková, 2. M. Bílý, J. Bílý, Čuta, 3. Krása, Kunz, Novotný,
Kategorie N2: Volf, Nový, Svoboda, 2. Adamek, M. Adámková, P. Adámková, K. Adámková, 3. Fojtík, Dobušová.


V pěti kategoriích starovalo dohromady 26 posádek.