Malý TeamGym je skupinová gymnastická soutěž, kdy závodí vždy šestičlenné družstvo na přeskoku a akrobacii. Každá sestava má hudební doprovod a závodníci cvičí návazně za sebou.

Nyní gymnastky a gymnasté z Poděbrad závodili v kole tzv. malé oblasti. V Čechách jsou tyto oblasti tři – Kolín, Písek a Praha. Na Moravě pak dvě. Nejlepší družstva poté postupují do závodu velké oblasti, Praha a Brno. V podstatě to je rozdělení na Čechy a Moravu.

V letošním roce se v první kategorii umístily poděbradské gymnastky na 6. a 15. místě. V župním umístění bylo jedno družstvo malých závodnic na druhém stupínku. Ve druhé kategorii obsadila děvčata krásné bronzové umístění. A v kategorii III. pak poděbradské družstvo bralo zlatý pohár. Zástupci ze všech kategorií pojedou reprezentovat Poděbrady do Prahy ve velké oblasti.

„Z mého hlediska to bylo super! Nikdo ze župy nemá tři družstva na stupních vítězů. A hlavně si myslím, že si to všichni moc užili. Hlavní je náš celkový pocit. Poháry jsou dobré, ale není to to hlavní,“ uvedl po závodě trenér Josef Svoboda.

„Jsme rádi, že jsme se dali dohromady a že máme tak silné zastoupení. S prvním místem jsme nepočítali, ale o to si toho více vážíme. Užili jsme si to a teď musíme nabrat síly do Prahy,“ shodlo se nejstarší družstvo z poděbradského Sokola. (sti)